Listopad 2014

Sugar & Spice

20. listopadu 2014 v 22:05 | zvrácená. |  Deníček

I don't want your sugar and spice, sugar and spice.. <3

Superheroes

15. listopadu 2014 v 16:42 | zvrácená. |  Deníček


V pátek u nás na škole bylo Dod, a tak jsem se zúčastnila, abych dostala den volno kdykoliv budu chtít, haha :D Provázela jsem lidi od osmi do dvanácti a většinou jsem jim říkala, jak jsou tady hnusný obědy (i když na ně nechodím), že učitelskej přístup je fakt špatnej co se týče dílen, a že pokud uvažujou jít na automobilní obory, ať jdou stoprocentně do Brna, že pokud se tady tomu chtějí vážně věnovat, tak tu budou nešťastní jako já :D Jsem nejlepší průvodce ever, že, já vím :DPotom jsem jela po škole do Brna za mojí nejlepší kamarádkou, která naprosto skvěle vaří :D Abych u ní klasicky počkala na přítele, než dojede z práce a vyzvedne si mě. Poprvé jsem cestovala vlakem s obouma psama, do vlaku mi je pomohla dát sestra a z vlaku mi je pomohla vyndat právě Lucka. Minnie se chovala ve vlaku naprosto v pohodě a vítala každýho člověka, kterej vešel :D I v centru Brna se vůbec nebála a šlo vidět, že Teemovi vážně dodává odvahu, dokonce se semnou ve vlaku i mazlil a neležel uraženě podemnou bez "řeči" :D


S Lucinkou jsme se dívali na filmy, jedli super jídlo jako vždycky, udělali si šťávičku, mazlili kocoura.. A v neděli jdeme společně do 5D kina, už se těším, co jsem tam byla naposledy tak to byl nářez :D Jdeme tam jak s mým přítel, tak i s jejím.. :) Momentálně jsem teda u přítele, já jsem u jeho kamaráda na počítači a zkracuju si čekání psaním na blog, oni jsou zatím venku a dělají už dvě hodiny dřevo.. jsem hodná, že jim pomáhám :D:D Ale neskutečně mě od rána bolí břicho, tak se na nic nezmůžu. A jinak mi dejte vědět, jestli máte zájem o 31 days challenge. Pokud vás to nebaví, tak to psát nebudu, jde mi o vás, né o mě :) Tak zatím :P

31 day challenge - 4.

15. listopadu 2014 v 16:37 | zvrácená.
WHAT ARE YOU AFRAID OF

31 day challenge - 3.

15. listopadu 2014 v 16:33 | zvrácená,.

YOUR FAVOURITE QUOTE


31 day challenge - 2.

13. listopadu 2014 v 17:34 | zvrácená.

20 FACTS ABOUT YOU

31 day blog challenge - 1.

12. listopadu 2014 v 19:28 | zvrácena

Na blogu mayi jsem našla suprovou challenge, které se prostě musím zúčastnit, aspoň budu mít každodenně nápady na články :D Takže tady je den první :)


Nej z nej :) Knihy

12. listopadu 2014 v 9:18 | zvrácená. |  Nej z nej
AlchymistaAlchymista - Paulo Coelho
Román Alchymista největší brazilský bestseller všech dob byl dosud přeložen do 34 jazyků a prodalo se ho na 10 milionů výtisků. Takřka pohádkové vyprávění o cestě španělského pastýře za zakopaným pokladem, vycházející z příběhu o splněném snu ze sbírky Tisíc a jedna noc, je zároveň výzvou k naplnění vlastního osudu i poznáním posvátnosti světa, v němž žijeme. Na cestě za oním dvojím pokladem, plné zkoušek a důležitých setkání, je třeba dbát všech znamení a s neustálou trpělivostí a odvahou ( jako alchymista sledující proměnu obyčejného kovu ve zlato) přetvořit samu svou osobnost.
1984
1984 - George Orwell
1984, dnes již klasické dílo antiutopického žánru, je bezesporu jedním z nejpozoruhodnějších románů 20. století a brilantní analýzou všech totalitárních systémů. "Antiutopie" má i svého "antihrdinu": je jím Winston Smith, obyčejný, ne příliš statečný člověk, který si nepřeje nic světoborného: chce jen poznat skutečnou, ne zmanipulovanou podobu minulosti, věřit tomu, co vidí na vlastní oči a mít svobodu tvrdit, že dva a dva jsou čtyři. Tyto elementární nároky jsou však přímým ohrožením moci, postavené na lži, a proto je Winstonova vzpoura proti obludnému organismu, jehož je nepatrnou buňkou, předem odsouzená k nezdaru. Přesto mu autor vkládá do úst jistou naději, působivější o to, že vyslovenou v mučírně: "Nějak už vám to selže, něco vás zdolá. Život vás zdolá." Orwell napsal svůj román v roce 1947. Na rozdíl od mnohých v té době nepodlehl euforii poválečného optimismu vyhlídek na věčný mír, a jeho dílo je proto sugestivním obrazem politické perverze, kterou končí v dějinách každé revoluční hnutí.
Jak nepřežít vlastní smrtJak nepřežít vlastní smrt - Matt Beaumont
Když se Murray Colin, poslušný zaměstnanec reklamní agentury, dozvídá, že trpí zhoubnou formou nádoru na varleti, rozhodne se radikálně změnit svůj přístup k životu. Během okamžiku zlikviduje výnosnou a měsíce připravovanou kampaň na zmrzlinu, nabourá ferrari svého nadřízeného a v neposlední řadě si vypůjčí vpravdě značnou sumu od sympatických "finančníků" v Soho, kteří se vyznačují silným ruským přízvukem a neortodoxními metodami sloužícími k vymáhání dluhů...
Kdo se směje naposledKdo se směje naposled - Arjuna Ardagh
Když máte pocit, že sebevražda je jediné řešení, je jasné, že se někde stala strašná chyba. Právě tak se cítil Matt Thomson. Přišel o všechno: o manželku, o děti, o zaměstnání, o všechny peníze, a dokonce i o klíč od bytu. Jeho život se však od základu změní, jakmile do něj vstoupí Joey Murphy, bývalý mariňák, podnikatel, učitel a rebel, který je záhadnou kombinací Forresta Gumpa, čaroděje Merlina a všech našich dávno ztracených nejlepších přátel. Jakmile se Joey dozví o Mattových strastech, učiní mu osudovou nabídku, kterou nelze odmítnout. Když si plácnou, Joey vezme Matta na jeho životní "jízdu po horské dráze": desetidenní dobrodružství plné policejních honiček, hraní baseballu s šátkem přes oči nad propastí, nalezení ráje v restauraci s rychlým občerstvením a tréninku v tom, jak zahřát u srdce úplně cizí lidi. Joey představí Mattovi "opravdového učitele", ale také mu pomůže pohlédnout bez obav do tváře nejhlubší temnotě a zoufalství.
Mlčení jehňátek - Thomas Harris
Psychopatický vrah Dr. Lecter pomáhá agentům FBI při pátrání po sadistovi vraždícím mladé ženy, aby se nakonec sám ve svých představách stal ženou. Mladá agentka Clarice Starlingová je jediná, se kterou Dr. Lecter hodlá spolupracovat, ale žádnou informaci o vrahovi ji nedá lehce. Clarice je po každé konzultaci s doktorem na pokraji psychických sil a informace, které jí doktor poskytuje, znamenají pro ni velký problém. Problémem je i fakt, že Dr. Lecter je vynikající psycholog a nepříjemně analyzuje její život. Správce státní nemocnice pro duševně choré zločince, ctižádostivý Dr. Chilton, nevěří, že se Starlingové podaří navázat kontakt s Dr. Lecterem, a celou práci jí znesnadňuje. Když se jednou z obětí stává dcera známé senátorky, v posedlé honbě za slávou umožní Dr. Lecterovi útěk.
Muži, kteří nenávidí ženyMuži, kteří nenávidí ženy - Stieg Larsson
Novinář Mikael Blomkvist má za úkol vyšetřit starý kriminální případ: Harriet Vangerová, vnučka průmyslníka Vangera, zmizela beze stopy téměř před čtyřiceti lety. Blomkvist se seznámí s Lisbeth Salanderovou, mladou svéhlavou ženou, nepřekonatelnou hackerkou, která se stane pro jeho pátrání nepostradatelnou. Blomkvist a Salanderová tvoří neobvyklý pár, ale dokonalý tým. Společně začnou brzy rozkrývat temnou a krvavou rodinnou historii.
PS: Miluju těP.S. Miluju tě - Cecelia Ahernová
Holly a Gerry patří k těm šťastným manželským párům, jimž by každý mohl závidět. Náhle, v jeho třiceti letech, odhalí lékaři u Gerryho rakovinu v konečném stádiu. Holly si vůbec nedokáže život bez Gerryho představit a vlastně si ani nic takového představovat nechce. Jenže Gerry s ní má jiné plány. Pár měsíců po jeho smrti dostane Holly balíček dopisů, které pro ni její mnažel sepsal a v nichž ji žádá o splnění nečekaných úkolů. S pomocí těchto dopisů, svých potrhlých kamarádek a milující rodiny, která ji někdy dohání k šílenství, Holly postupně objevuje nový život; život dokonce rozmanitější než ten, který ji osud donutil nechat za sebou.
U řeky Piedra jsem usedla a plakala - Paulo Coelho
U řeky Piedra jsem usedla a plakala je příběhem o lásce, který odhaluje tajemství života. Pilar a její přítel prožili společné dětství, na prahu dospělosti se jejich cesty rozešly, aby se znovu setkaly až za jedenáct let. Ona je už dospělá žena, kterou život naučil, že musí být silná a nesmí dát najevo, co cítí. On získal schopnost činit zázraky. Trápí jej však pochybnosti a doufá, že ve víře nalezne řešení. Oba sbližuje vůle podstoupit duchovní proměnu, jít za svými sny a hledat nové cesty. Nejdříve však musí překonat sami sebe, strach odevzdat se tomu druhému, pocit viny a předsudky. Společně odjíždějí do hor, kde začíná jejich nelehká cesta pravdy a poznání.
ZáhirZáhir - Paulo Coelho
Známý spisovatel a válečná zpravodajka, oba úspěšní ve své profesi, žijí v Paříži v nekonvenčním manželství. Jednoho dne žena zmizí. Šlo o vraždu, únos, útěk? Spisovatel je odhodlán ji - svůj "Záhir" (pojem známý z islámského světa, který označuje věc nebo bytost, na něž nelze zapomenout) najít. Jeho pátrání jej zavede do nejvzdálenějších končin světa, ale zároveň i do vlastního nitra. Paulo Coelho ve svém novém románu zkoumá, co dnes znamená pro muže a ženu společný život a jak nerezignovat na riziko a dobrodružné hledání "osobního příběhu".
Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné dětiSirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti - Ransom Riggs
Náš příběh začíná strašnou rodinnou tragédií, která přivede šestnáctiletého Jacoba k cestě na vzdálený ostrov u břehů Walesu, kde objevuje rozpadající se trosky sirotčince slečny Peregrinové pro podivné děti. Když Jacob bloumá jeho opuštěnými ložnicemi a chodbami, ukazuje se postupně, že děti slečny Peregrinové byly víc než podivné. Byly možná nebezpečné. Možná byly na opuštěném ostrově drženy v jakési karanténě z velmi dobrých důvodů. A nějak - i když to zní jako něco nemožného - jsou možná stále naživu.
Hlava nehlavaHlava nehlava - Augusten Burroughs
Osud pittsburskému rodákovi Augustenu Burroughsovi nadělil dvojí - neuvěřitelně bláznivý život a mimořádný vypravěčský dar. Autor dokázal obojí skloubit tak, že sobě zachránil zdravý rozum a čtenáře vyléčil z pocitu, že už nelze o ničem novém - zvláště pak o vlastním životě - nijak nově psát. Vybrané epizody svých pubertálních let strávených v Massachusetts líčí s dovednou lehkostí a svérázným vtipem, jako by se ve dvanácti letech neocitl v domě potřeštěného psychiatra, kam ho odložila jeho duševně nemocná matka, ale žil úplně normálně. S naprostou samozřejmostí vypráví, jak nechodil do školy, hrál si s přístrojem na elektrošoky, důvěrně se přátelil s pedofilem, krotil blázny a v rámci své absolutní svobody zažíval nejneskutečnější příhody. Svižné vyprávění nabízející inteligentní zábavu prostou pitvorného humoru lze číst i jako návod na to, jak si za všech okolností uchovat duševní zdraví.
V pekle plynových komorV pekle plynových komor - Shlomo Venezia
Autentické svědectví někdejšího člena židovského sonderkommanda v Osvětimi jednoho z mála těch, kteří osvětimské peklo přežili, a jediného, kdo podal ucelenou pravdivou výpověď o smrticí mašinérii, které musel sloužit. Shlomo Venezia se odvážil otevřeně popsat i ty nejděsivější stránky své práce a vynesl na světlo šokující podrobnosti, jež odhalují spáchaný zločin v celé jeho obludnosti. Jak konstatuje spoluautorka knihy Béatrice Prasquierová, Veneziovo svědectví je historický dokument, který vrhá světlo na nejtemnější stránku našich dějin.
Řbitov zviřátek
Řbitov zvířáek - Stephen king

Staré indiánské pohřebiště neztratilo svou temnou moc ani po letech a nyní čeká na příležitost. Ta přijde, když se manželé Creedovi se dvěma malými dětmi, synem Cagem a dcerou Ellie, a kocourem Churchem přestěhují do domu v jeho blízkosti.
Frekventovaná cesta hned za plotem, obrovská příchylnost Ellie ke kocourovi a místní starousedlík Jud, jenž zná znepokojivé tajemství, způsobí že události naberou na obrátkách. Louis Creed zakope přejetého kocoura právě na pohřebišti a Church se k překvapení všech po několika dnech vrátí. Je trochu divný a jde z něj strach, ale je to on. A kocourova smrt není v Louisově rodině poslední...
Řbitov zvířátek je román o smrti. O neschopnosti vyrovnat se s odchodem blízkého tvora, o těžkém smíření se s během života, který přináší nejen radost, ale i nekonečný smutek. Kingova bohatá fantazie domýšlí situaci do absurdního konce a výsledkem je román na jedné straně hrůzný a znepokojivý, ale na druhé také působivě melancholický, román jenž nikoho nenechá chladným.
Atlas mraků

Atlas mraků - David Mitchell

Autor ve svém rozsáhlém románu maže hranice mezi styly, žánry i časovými rovinami a poutavým způsobem se zamýšlí nad nebezpečím lidské touhy po moci i jejími možnými důsledky.
Nedobrovolný cestovatel plavící se v roce 1850 přes Tichý oceán, vyděděný skladatel obstarávající si nejisté živobytí v Belgii mezi 1. a 2. světovou válkou, ambiciózní novinářka píšící v Kalifornii v dobách, kdy tam byl guvernérem Ronald Reagan, ješitný nakladatel ukrývající se před věřiteli ze zločineckého podsvětí, geneticky modifikovaná jídlonoška čekající na smrt a Zachry, mladý ostrovan zažívající soumrak vědy a civilizace - to jsou vypravěči Atlasu mraků, kteří odkudsi z potemnělých chodeb dějin slyší dozvuky ostatních příběhů. Každý záchvěv ozvěny více či méně pozměňuje jejich vlastní osudy.

love lust faith + dreams

11. listopadu 2014 v 16:08 | zvrácená. |  Deníček


"Láska je klíčem k pochopení všech tajemství." - Brida

"Když někdo miluje, dokáže se stát čimkoli, co bylo stvořeno.
Když někdo miluje, vůbec nemusí rozumět tomu, co se děje,
protože všechno se začne dít v nás a člověk se může proměnit ve vítr.
Pokud mu ovšem nějaký vítr pomůže." - Alchymista

"Léta jsem zápasila se svými city,
protože jsem měla strach ze smutku, utrpení, samoty.
Od počátku jsem věděla,
že skutečná láska je nade vše a že je lepší zemřít než přestat milovat."
- U řeky Piedra jsem usedla a plakala


Surrender

10. listopadu 2014 v 19:04 | zvrácená. |  Deníček


Musím, prostě musím se vrátit zase k blogu, aniž by mě to opustilo, protože vám musím napsat o andělovi, s kterým jsme spolu :) Seznámili jsme se spolu na badoo :D To se mě zeptal, jestli půjdu na cigáro, tak jsem pořád přemýšlela, jestli jo, nebo ne.. No, nakonec když jsem uviděla tu jeho fotku s blonďatou hřívou a košilí (kterou na něm vážně miluju), tak bylo rozhodnuto :D Chodívali jsem skoro každej den spolu ven a podnikali různý výlety. Ven jsme chodívali hlavně z důvodu, že ten den, co jsme si poprvé psali, si mě přidal na facebooku a zeptal se mě, jestli bych s ním jela na tuning do vyškova. Jelikož tuningy já ráda :D, tak jsem napůl souhlasila, ale s tím, že ho předtím prostě musím poznat. No následovalo několik nádherných dní (týdnů) mýho dosud smutnýho a depresivního života, kterej Míša rázem obrátil na krásnej a přejícsinikdynekončící.